.
Darmowy licznik odwiedzin
teksty piosenek
Kategorie: Wszystkie | Druty | Koraliki | Krzyżyki | Masa solna | Szydełko
RSS
poniedziałek, 03 września 2007
Prucie przodow sweterka
Dziś bez zdjęć. Zrobiłam oba przody, ale są za wąskie. Nie chcę robić plisy, bo to popsuje sweterek, a że przody są małe i szybko się je robi, więc to nie problem :) Problemem jest samo prucie - nie chce mi się strasznie ;/
09:20, douchee , Druty
Link Komentarze (3) »
piątek, 31 sierpnia 2007
Historia czapki, ktora stała się sweterkiem

Chciałam zrobić synusiowi czapkę jesienną na szydełku. Zdecydowałam, że zrobię z włoczki akrylowej, stosunkowo cienkiej - czapka nie ma być zbyt ciepła, na zimową przyjdzie jeszcze czas. Przejrzałam sklepy internetowe, poszłam do największego w Elblągu sklepu pasmanteryjnego i wybrałam to, co poleciła mi pani... Po raz kolejny przejechałam się na tym, co mi ta pani poleciła i mam nadzieję, że więcej tego nie zrobię... Zaproponowała mi Stellę. Okazało się, że na szydełko to kompletna porażka i wcale nie wychodziło za dobrze. Inna sprawa, że koleżanka nasza Ela(3s) stwierdziła, że w ogole nie mam robić z akrylu tylko z bawełny lub akrylu z bawełną. Tak oto zaczęłam robić jesienny sweterek ze Stelli - dla synusia oczywiście:

To zdjęcie w pełnych rozmiarach (bo przecież miniaturki z fotosika mi nie działają) przedstawia prawie całe plecy. Zwroćcie uwagę na te rowniotkie OBA brzegi i brak dziur przy podkroju pachy :D Tak tak, jest na co zwracać uwagę, bo to pierwsza moja praca drutowa bez dziur i z tak rownymi brzegami!! Ja osobiście się na to napatrzeć nie mogę i ciągle sprawdzam, czy aby rzeczywiście nie ma gdzieś dziur w miejscu gubienia oczek. Plecy sweterka Sebastiana wyglądają tak pięknie dzięki Eli(3s), ktorej chciało się wczoraj do mnie zajrzeć i oświecić mnie, co źle robiłam :) Przy okazji okazało się, że Ela robi oczka prawe normalne, a ja przekręcone przy czym Burda - Druty i oczka twierdzi, że to ja robię normalne, a Ela przekręcone. I bądź tu mądry i pisz wiersze. Nieważne. Zaczęłam robić tak jak Ela :P Sweterek robi się bardzo przyjemnie, włoczka w sumie mi się podoba, mam nadzieję, że już za kilka dni będzie gotowy. Marzy mi się zapinany na zamek, ale nie wiem czy mi wyjdzie... Aha, robię ściągaczem 1 na 1.

19:32, douchee , Druty
Link Komentarze (2) »