.
Darmowy licznik odwiedzin
teksty piosenek
Kategorie: Wszystkie | Druty | Koraliki | Krzyżyki | Masa solna | Szydełko
RSS
poniedziałek, 27 sierpnia 2007
Pierwsza torba skończona!!

W zasadzie to jest to druga torba, bo piewrsza była moja, ale jeszcze nie skończona... Ta też jeszcze by leżała, ale przyjechała do mnie jej właścicielka, dziś wyjeżdża i po prostu zostałam zmuszona przez życie i przez nią... Nie cierpię szyć, to jest koszmar nie z tej ziemi, ale jakoś wykończyłam... Zdjęcie gotowej torby wygląda tak:

                               

wtorek, 03 lipca 2007
Początek kolejnej robótki

Tak, to właśnie w ten sposób nigdy niczego nie kończę ;/. Dostałam zamówienie na dwa topy (od przyszłej szwagierki i teściowej). Długo się zastanawiałam z czego je zrobić i wybór padł na Alminę, chociaż mi osobiście raczej średnio odpowiada. Top sprawia wrażenie "sznurkowego", próbowałam różnymi szedłkami, w końcu pani w pasmanterii podpowiedziała, że mam robić szydełkiem Pony 2mm (tym nie próbowałam). Rzeczywiście, tym szydełkiem wzór ładnie wygląda, ale ta włóczka... Sobie chyba jednak zrobię z Virginii, o ile będzie mi się chciało robić 3 taki sam top.

 

http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=5a9b20faa1227de4

 

Torba

Powiedzmy, że skończyłam 1 bok. Połączyłam kwadraty, obszywając je wcześniej czarną włóczką. Torba wyjdzie duuuża, bo 30x30 (w sumie miała być mniejsza ;)), ale podoba mi się. Szkoda tylko, że jest taka miękka.

                                          darmowy hosting obrazków

poniedziałek, 02 lipca 2007
My Scene i jej spódnice

Kilka miesięcy temu siostra poprosiła mnie o zrobienie ciuszków dla jej nowej lalki. Niestety, przez te kilka miesięcy udało mi się zrobić 2 spódnice, top i prawie całe bolerko...Tak się jakoś stało, że nie mam kompletnie weny do robienia ubrań dla lalki, ale obiecałam, więc w końcu się za nie wezmę... Póki, co foty spódnic i topu:

                              darmowy hosting obrazków darmowy hosting obrazków

sobota, 30 czerwca 2007
Jest spódnica!!

Z braku "fotografa", który mógłby pstryknąć fotkę spódnicy na mnie, ja pstryknęłam na podłodze. Jutro będzie na mnie.

Otóż, nie jestem zadowolona z podszewki, ponieważ jest trochę za krótka (co widać z tyłu...) i za ciasna w pasie (;/), leży na biodrach, ale najpierw musi się przez nie przecisnąć...

Robiona z Sonaty, jakieś 250 dag wyszło, szydełko 3,25 (schematy na blogu Igawroc ;) )

                                                 darmowy hosting obrazków

Nie trzymałam się za bardzo schematu, bo już w pierwszej części (robimy od bioder w dół, potem w górę) okazuje się, że spódnica robi się rozkloszowana, a nie tak jak pokazują na zdjęciu prosta. Ja chciałam prostą. Poza tym, jeden z elementów poszedł niżej, a z tego pierwszego (czyli w sumie środkoweg) zrezygnowałam, wstawiając w to miejsce inny wzór.

piątek, 29 czerwca 2007
Kwadraty na baga

No tak, bo z Miyi będzie bag :P Dziś pooglądałam różniaste kolorowe kwadraty i moja znajomość hiszpańskiego oraz szydełka pozwoliła mi zrobić takie cuś:

                                                darmowy hosting obrazków

Na chwilę obecną wiem, że bag na pewno będzie zrobiony z 12 kwadratów, po 6 na stronę, ale nie wykluczam wersji z 18 kwadratów. Zależy od czasu. Dno, boki i pasek będą wyszydełkowane półsłupkami oraz półsłupkami z przeciąganą nitką (sierżant M. właśnie siedzi na kiblu podłączonym do bomby ;p Tak, słucham - bo przecież nie oglądam - Zabójczą broń 2). Na zrobienie baga mam tydzień. ( coś mi się nie chce wkleić link z fotosika...)

P.S. Spódniczka będzie jutro (!! ;/)

czwartek, 28 czerwca 2007
Postępy w robieniu bluzki i nowe plany

A jak. Nie byłabym sobą, gdyby już nie rozpoczynała / planowała nowej robótki ;p Bluzka na chwilę obecną wygląda tak (wiem, nudno, to plecy):

                                     darmowy hosting obrazków

A to materiały na kolejną robótkę, ale na razie nie napiszę jaką, bo to prezent, a po co obdarowywana ma się dowiedzieć przedwcześnie??

                           darmowy hosting obrazków

Tak, to tak znienawidzona przeze mnie kilka miesięcy temu Miya... :)

środa, 27 czerwca 2007
"Majtasy w ananasy"

Zaczęłam też (w sumie prawie skończyłam) ananasowe stringi :D Muszę wykończyć i wszyć gumki. Robiłam wg "przepisu" na stronie www.cafeart.pl, zdaje się że z Kaji (nie pamiętam co to), szydełkiem nr 1

                                        darmowy hosting obrazków

Spódnica, której "nie ma" i bluzka do kompletu

Bardzo chciałam się pochwalić swoją spódnicą, którą skończyłam w poniedziałek, ale niestety, krawcowa się nie wyrobiła i spódnicę dostanę w piątek... Zaniosłam do niej, gdyż nie umiem wszywać podszewek, nie potrafię i nie cierpię szyć. Spódnica miała być do odebrania dzisiaj, ale ... nie ma. W każdym razie zrobiona została z oliwkowej Sonaty, z której zaczęłam też robić bluzkę do kompletu. Na razie wygląda tak:

                                      darmowy hosting obrazków

Torebka

W końcu znalazłam zastosowanie dla bawełny merceryzowanej Altin Basak Miya. Nie pasowała mi na szydełkowe ubranie ani na kocyk, na który miała być przeznaczona. Nie znalazłam nic fajnego na druty, więc włóczka nabierała mocy urzędowej w szafie... W końcu ją wzięłam i zrobiłam torebkę :) Kolory wykorzystałam te, co miałam, nie były jakoś specjalnie dobierane. Torebka nie jest jeszcze skończona, gdyż muszę przyszyć uchwyty (do zdjęcia wykorzystałam szpilki) oraz wszyć zamek (który kisi się w innej torebce). Jeśli chodzi o uchwyty to użyłam cienkiego węża akwariowego (pomysł z forum maranty). Nie obrabiałam go szydełkiem dookoła, nabrałam odpowiednią ilość o.ł. i wkłuwałam szydełko w tylną część oczka (w każdym rzędzie). Wyszło ciekawie, a i uchwyty są dość sztywne.

                                               darmowy hosting obrazków

 
1 , 2