.
Darmowy licznik odwiedzin
teksty piosenek
Kategorie: Wszystkie | Druty | Koraliki | Krzyżyki | Masa solna | Szydełko
RSS
piątek, 06 lipca 2007
Po mało robótkowym robótkowym mikrospotkaniu
No tak, małorobótkowe, bo ani Ela, ani ja nie robótkowałyśmy (ja - ze względu na dziecko, a Ela chyba ze względu na mnie ;p ), a mikrospotkanie, bo tylko dwie osoby je tworzyły. Wrażenie bardzo miłe, Ela to "równa babka",pracuje koło mojego miejsca zamieszkania, a jej syn gra w Tibie (ja też :P). Lepiej być nie może, a ja się stąd wyprowadzam :((
09:26, douchee
Link Dodaj komentarz »
wtorek, 03 lipca 2007
Początek kolejnej robótki

Tak, to właśnie w ten sposób nigdy niczego nie kończę ;/. Dostałam zamówienie na dwa topy (od przyszłej szwagierki i teściowej). Długo się zastanawiałam z czego je zrobić i wybór padł na Alminę, chociaż mi osobiście raczej średnio odpowiada. Top sprawia wrażenie "sznurkowego", próbowałam różnymi szedłkami, w końcu pani w pasmanterii podpowiedziała, że mam robić szydełkiem Pony 2mm (tym nie próbowałam). Rzeczywiście, tym szydełkiem wzór ładnie wygląda, ale ta włóczka... Sobie chyba jednak zrobię z Virginii, o ile będzie mi się chciało robić 3 taki sam top.

 

http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=5a9b20faa1227de4

 

Torba

Powiedzmy, że skończyłam 1 bok. Połączyłam kwadraty, obszywając je wcześniej czarną włóczką. Torba wyjdzie duuuża, bo 30x30 (w sumie miała być mniejsza ;)), ale podoba mi się. Szkoda tylko, że jest taka miękka.

                                          darmowy hosting obrazków

poniedziałek, 02 lipca 2007
My Scene i jej spódnice

Kilka miesięcy temu siostra poprosiła mnie o zrobienie ciuszków dla jej nowej lalki. Niestety, przez te kilka miesięcy udało mi się zrobić 2 spódnice, top i prawie całe bolerko...Tak się jakoś stało, że nie mam kompletnie weny do robienia ubrań dla lalki, ale obiecałam, więc w końcu się za nie wezmę... Póki, co foty spódnic i topu:

                              darmowy hosting obrazków darmowy hosting obrazków

sobota, 30 czerwca 2007
Jest spódnica!!

Z braku "fotografa", który mógłby pstryknąć fotkę spódnicy na mnie, ja pstryknęłam na podłodze. Jutro będzie na mnie.

Otóż, nie jestem zadowolona z podszewki, ponieważ jest trochę za krótka (co widać z tyłu...) i za ciasna w pasie (;/), leży na biodrach, ale najpierw musi się przez nie przecisnąć...

Robiona z Sonaty, jakieś 250 dag wyszło, szydełko 3,25 (schematy na blogu Igawroc ;) )

                                                 darmowy hosting obrazków

Nie trzymałam się za bardzo schematu, bo już w pierwszej części (robimy od bioder w dół, potem w górę) okazuje się, że spódnica robi się rozkloszowana, a nie tak jak pokazują na zdjęciu prosta. Ja chciałam prostą. Poza tym, jeden z elementów poszedł niżej, a z tego pierwszego (czyli w sumie środkoweg) zrezygnowałam, wstawiając w to miejsce inny wzór.

Rozmyśliłam się
Torebka będzie się składać z 4x4 kwadratów. Wielkość będzie odpowiednia, tym bardziej że między kwadratami będą półsłupkowe paski. Tak więc dłubię sobie kwadraciki dalej, ale zamiast 12 - 8.
11:23, douchee
Link Dodaj komentarz »
piątek, 29 czerwca 2007
Kwadraty na baga

No tak, bo z Miyi będzie bag :P Dziś pooglądałam różniaste kolorowe kwadraty i moja znajomość hiszpańskiego oraz szydełka pozwoliła mi zrobić takie cuś:

                                                darmowy hosting obrazków

Na chwilę obecną wiem, że bag na pewno będzie zrobiony z 12 kwadratów, po 6 na stronę, ale nie wykluczam wersji z 18 kwadratów. Zależy od czasu. Dno, boki i pasek będą wyszydełkowane półsłupkami oraz półsłupkami z przeciąganą nitką (sierżant M. właśnie siedzi na kiblu podłączonym do bomby ;p Tak, słucham - bo przecież nie oglądam - Zabójczą broń 2). Na zrobienie baga mam tydzień. ( coś mi się nie chce wkleić link z fotosika...)

P.S. Spódniczka będzie jutro (!! ;/)

czwartek, 28 czerwca 2007
Postępy w robieniu bluzki i nowe plany

A jak. Nie byłabym sobą, gdyby już nie rozpoczynała / planowała nowej robótki ;p Bluzka na chwilę obecną wygląda tak (wiem, nudno, to plecy):

                                     darmowy hosting obrazków

A to materiały na kolejną robótkę, ale na razie nie napiszę jaką, bo to prezent, a po co obdarowywana ma się dowiedzieć przedwcześnie??

                           darmowy hosting obrazków

Tak, to tak znienawidzona przeze mnie kilka miesięcy temu Miya... :)

środa, 27 czerwca 2007
"Majtasy w ananasy"

Zaczęłam też (w sumie prawie skończyłam) ananasowe stringi :D Muszę wykończyć i wszyć gumki. Robiłam wg "przepisu" na stronie www.cafeart.pl, zdaje się że z Kaji (nie pamiętam co to), szydełkiem nr 1

                                        darmowy hosting obrazków

Spódnica, której "nie ma" i bluzka do kompletu

Bardzo chciałam się pochwalić swoją spódnicą, którą skończyłam w poniedziałek, ale niestety, krawcowa się nie wyrobiła i spódnicę dostanę w piątek... Zaniosłam do niej, gdyż nie umiem wszywać podszewek, nie potrafię i nie cierpię szyć. Spódnica miała być do odebrania dzisiaj, ale ... nie ma. W każdym razie zrobiona została z oliwkowej Sonaty, z której zaczęłam też robić bluzkę do kompletu. Na razie wygląda tak:

                                      darmowy hosting obrazków

1 , 2 , 3 , 4 , 5 ... 6