.
Darmowy licznik odwiedzin
teksty piosenek
Kategorie: Wszystkie | Druty | Koraliki | Krzyżyki | Masa solna | Szydełko
RSS
niedziela, 17 kwietnia 2011
Hello

Żyję. Wyszywam. Nawet mam czym się pochwalić. Muszę zebrać swoje prace i je obfocić... A ten wpis mam mnie do tego zmusić i zachęcić... Miłego popołudnia :)

15:20, douchee
Link Dodaj komentarz »
czwartek, 04 czerwca 2009
Club de point de croix - pobieranie obrazków

Opcje po lewej stronie:

Toutes les broderies - wszystkie hafty

Broderies du jour - hafty dnia

Top telechargements - najczęściej pobierane

La galerie - wiadomo

Les outils - zamienniki mulin - polecam zajrzeć (można pobrać w formacie pdf)

Les sites Premium - dla członków klubu

Photo Brod - coś jak nasz Abakan czy Haftix, ale dla członków klubu

 

Polecam również wejść na Forum / La broderie - nie trzeba znać języka, żeby wchodzić na przypadkowe tematy i szukać w nich linków :) Można znaleźć ciekawe rzeczy :)

 

Samo pobieranie obrazków jest proste. Jeden raz dziennie pojawia się obrazek do ściągnięcia całkowicie za darmo. Klikamy na Telechargement gratuit. Pojawia się nowe okno i mamy w nim dwie opcje do wyboru. Pierwsza - otwiera nam schemat. Druga - zapisujemy schemat na dysku. Jeśli schemat nie jest za darmo, pojawi się informacja, że kosztuje on 10 punktów, a zamiast Telechargement gratuit jest po prostu Telechargement.

21:11, douchee
Link Komentarze (2) »
Club de point de croix - jak zdobywać punkty

1. Dostajecie 50 punktów przy rejestracji, 20 podczas potwierdzenia maila, jeśli zaznaczycie opcje - "Offres privilégiées" (hmm, chyba tego nie zrobiłam, bo nie kojarzę). Reszta to sms, czyli opcja tylko dla Francuzów.

2. Dostajecie 30 punktów, jeśli ktoś zarejestruje się na stronce z Waszego polecenia oraz potwierdzi swój adres email.

3. Pkt 3 to właściwie to samo co 2 - czyli reklamujecie stronkę na forach, blogach itp. Dostajecie 30 pkt za każdą osobę, która z tego linku wejdzie na stronkę oraz się na niej zarejestruje (czyli z Waszego polecenia).

4. "Ajouter le site club-point-de-croix.com à vos favoris en cliquant ici et gagnez 10 points (valable une seule fois). " - dodajcie stronkę do Ulubionych klikając na odnośnik - dostajecie za to 10 pkt i jest to możliwe tylko jeden raz.

5. "En proposant sur le site, au niveau du modèle qui vous a inspiré, la photo numérique d'une réalisation que vous avez créée à partir de ce modèle (10 points)."  - jeśli dobrze rozumiem ten punkt, to dostajecie 10 pkt za każdy zrobiony przez Was schemat (własnoręcznie oczywiście) i umieszczenie go na stronce - 10 pkt.

6. Pkt dla Francuzów.

 

Mam nadzieję, że pomogłam :) W razie jakby co, piszcie.

21:03, douchee
Link Dodaj komentarz »
Rejestracja na Club Point de Croix

1. Po lewej stronie wybieramy opcję - INSCRIVEZ-VOUS - tuż pod miejscem do wpisania loginu i hasła.

2. Wypełniamy pole INFORMATIONS OBLIGATOIRES - czyli Informacje obowiązkowe:

- Identifiant - nick, jakim chcecie się posługiwać na tej stronce (login),

- Mot de passe - hasło

- Mot de passe - ponownie wpisujemy hasło dla sprawdzenia poprawności,

- Email - to chyba jasne ;)

3. POUR ADHERER AU CLUB - te pola nie są obowiązkowe, są dla osób chcących przystąpić do klubu:

- Civilite - stan cywilny

- Prenom - imię

- Nom - nazwisko

- Adresse - wiadomo

- Code postal - kod pocztowy

- Commune - w sumie to nie wiem...

- Pays - państwo

- Prosfession - zawód

- Date de naissance - data urodzenia

- Numero de telephone portable - numer telefonu komórkowego

 

Następnie zaznaczamy haczyk przy "J'ai bien lu les conditions générales d'utilisation ci-dessous et les accepte sans réserve".

Można też zaznaczyć haczyk w drugim kwadraciku: "J'accepte de recevoir les informations et les offres privilégiées de club-point-de-croix.com et de ses partenaires et souhaite recevoir 20 points en cadeau lors de la confirmation de mon email" - ZGADZAMY SIĘ NA OTRZYMYWANIE INFORMACJI MAILEM, DOSTAJEMY ZA  TO 20 PUNKTÓW NA SCHEMATY.

 

Code de parrainage ou de promotion - kod osoby polecającej (pole nie jest obowiązkowe)

VALIDER MON INSCRIPTION - czyli potwierdzamy i czekamy na maila. W mailu klikamy na link aktywujący i - o ile dobrze pamiętam - potem wystarczy się zalogować :)

20:56, douchee
Link Dodaj komentarz »
piątek, 29 maja 2009
Fajna strona z ciekawymi wzorami

Zanalazłam fajną francuską stronę z darmowymi wzorami. Oczywiście, wzory nie są jakieś super-hiper, ale większość jest ładna, niektóre są bardzo ładne. Na stronie jest sporo wzorów, które można ściągnąć za punkty, oprócz tego każdego dnia jeden wzór jest do pobrania całkowicie za darmo (bez żadnych punktów). Takich obrazków jest, zdaje się 5 tygodniowo, więc zaglądam tam raz na kilka dni i pobieram wszystkie 5 obrazków lub codziennie i biorę na bieżąco. Punkty zdobywa się przez rejestrację, ustawienie strony jako startowej i coś jeszcze (nie pamiętam dokładnie). Jedną z kilku dróg jest też polecenie strony. Za każdą osobę, która wejdzie na stronę przez ten link

 

http://club-point-de-croix.com/?code_avantage=owhwgz

 

i się na niej zarejestruje, dostanę punkty. Proponuję, żeby w ten sposób zarejestrowało się tam kilka osób, następnie możemy się jakoś umawiać jakie obrazki która z nas sobie pobrała i się nimi wymieniać. W ten sposób będzie łatwiej. Jeśli  ktoś będzie miał problem z rejestracją (która jest łatwa nawet po francusku) lub będzie potrzebować pomocy w poruszaniu się po stronce, piszcie. Odpowiem indywidualnie lub zrobię nową notkę na blogu z instrukcją :) Będę wdzięczna za każdego loga i podzielę się każdym pobranym obrazkiem :) Możecie też pisać na gg jakby co, tam najszybciej mnie złapiecie (pisać nawet jeśli widnieję jako Niedostępny) -  3571246. Z mojego polecenia czy nie, tak czy inaczej warto się tam zarejestrować, bo niektóre schematy są naprawdę słodkie (już choruję na domek nad rzeką - prosty, a taki ładny)

 

No i przy okazji notka o kolejnym obrazku z serii 4 pory roku - lato w pełni, wyszyta zdecydowana większość, został mi jeszcze napis i pszczoły. Zdjęcia nie mam, bo akumulator kwalifikuje się do ładowania, ale jak skończę obrazek, to na pewno zrobię fotkę :) 

09:14, douchee
Link Komentarze (3) »
czwartek, 21 maja 2009
:)

Ostatnio  nieco przysiadłam do robótek, dzięki czemu w końcu dokończyłam Permina, a także zaczęłam robić serię obrazków do Sebastiana pokoju - 4 pory roku. Zrobiona jest wiosna, a lato właśnie zaczęłam :)

 

darmowy hosting obrazków  darmowy hosting obrazków

10:04, douchee
Link Dodaj komentarz »
piątek, 10 października 2008
:)

Dzięki, dziewczyny, za poprzednie komentarze :) Obiecałam sobie, że raz w tygodniu będę się tu pokazywać, ale znowu wpadłam w nałóg WoWa i tak wychodzi jak wychodzi... Obraz dla mamy czeka, ale pojawiło się na nim kilka nowych elementów :) Zdjęcie będzie, jak zrobię. Kupiłam też sobie na urodziny Permina kwiaty z motylem) i powoli robię :) Jest bardzo łatwy i dlatego ciągnie mnie bardziej niż haft dla mamy, na którym obecnie wyszywam kwiatki, czyli pojedyncze krzyżyki w dwóch odcieniach różu :) Druty i szydełko czekają :) O foty postaram się jutro, więc wieczorem możecie zajrzeć ;)

A to link do rosyjskiego bloga ze schematem dla Alladynki :) (przejrzyj całość, tam dalej jest jeszcze coś z tej serii :) )

http://handmade.idvz.ru/forum/forum_posts.asp?TID=518&PN=1&TPN=13

poniedziałek, 01 września 2008
Krzyżykowo

Nie tłumaczę się tym razem... Ostatnio zabrałam się za krzyżyki. Jakoś szydełko i druty kompletnie mnie nie pociągają, za to z przyjemnością dłubię igłą. Zrobiłam 3 małe obrazki, które docelowo mają ozdobić kołderkę mojego dziecka (obrazków będzie więcej, ale wyszywać je będę jako przerywniki, więc trochę to potrwa), zrobiłam obraz dla koleżanki (z okazji ślubu) oraz zabrałam się dalej za obraz dla mamy, który miał być skończony w zeszłym roku...

15:53, douchee
Link Komentarze (4) »
środa, 12 marca 2008
No to jestem ^^

Już lepiej tłumaczyć się nie będę, od razu wklejam zdjęcia (nie działają mi miniatury z fotosika ;/)

1. Spódnica z alminy, szydełko 3,25 - dla teściowej:

2. Mój bęzrękawnik z Kalinki, szydełko 3,25 (to moje ulubione), robiony w poprzek wg jakiejś gazetki szydełkowej:

3. Mitenki - druty 2,5, Kocurek czarny i czerwony (zdjęcie kłamie). Zrobiłam ich 2 pary (dla siebie i siostry), ale jedne są u siostry, a swojej drugiej mitenki nie mogę znaleźć, bo się moje dziecie nimi bawi:

Prace w toku:

1. Mój top oraz top teściowej. Wklejam zdjęcie mojego topu, gdyż stanik topu teściowej wygląda tak samo, potem idzie inny wzór, ale tam jeszcze nie ma czego pokazywać. Mój top będzie cały taki, jak widać na zdjęciu: (Kaja i Snehurka - z braku laku musiałam zrobić takie właśnie połączenie, a na chwilę obecną nie mam już ani jednej, ani drugiej... Szydełko 1,5 mm, chociaż zastanawiam się czy nie robiłam tego 1,25...)

2. Bezrękawnik - z resztek Kocurka, szydełko 3,25

A teraz Was zaskoczę - zarówno charakterem pracy jak i niedbałym wykończeniem, ale to był mój pierwszy raz, dopiero się uczę...

Największy problem miałam z podwinięciem nogawek i prostym zszyciem. ...Wyszły mi fale dunaju. Kieszenie są koszmarne, muszę je jakoś wyrównać. Spodenki mają być do gry w piłkę na podwórku lub po prostu do biegania po dworzu na wiosnę :)

Koło mnie leży coś jeszcze, również "inna technika", ale nie obfociłam materiału, więc na razie nic nie mówię :)

10:09, douchee
Link Komentarze (5) »
czwartek, 24 stycznia 2008
...
Ja chyba biję jakieś rekordy nieodzywalności (tzn. przerw między odzywaniami ;/). Teraz tylko się wpiszę, bez zdjęć, ale i tak dużo ich nie będzie... Mam na koncie tylko 2 pary mitenek (obie takie same, jedne już u siostry, więc tylko jedne pokażę), bezrękawnik (aż mi się wierzyć nie chce, że coś zrobiłam i skończyłam), spódnicę dla siostry (identyczna jak moja, więc nie ma co pokazywać), obecnie robię spódnicę dla koleżanki (też identyczna), kieszeń na picie (potem zobaczycie) i czekam na Alminę, z której zrobię teściowej kieckę na wycieczkę do Egiptu (co za zaszczyt ;) ). "Postawiłam" też kilkanaście krzyżyków na obrazie dla mamy i choć nie widać, że coć tam przybyło, to jednak też obfocę. Poza tym, przeprowadziłam się z Elbląga do Bydgoszczy (ale tak częściowo), mieszkamy obecnie u teśció i jest ok (trochę się tego obawiałam, ale niepotrzebnie :)). Pracy magisterskiej nadal nie skończyłam ;/ Doszedł mi jeden szczur, skonsfiskowany bratu, 2,5 letni w tej chwili czarny reks. Dziecko mi rośnie ;) Niedługo pójdzie do żłobka (serce mi się kraje, ale tak trzeba i wiem, że będzie dobrze... kiedyś...) Dwa ostatnie dni spędziłam w necie szukając ciekawych wzorów i trafiłam na bajeczną stronkę pewnej dziewczyny, która pokazuje swoje prace i kopara mi wczoraj opadła, a jeszcze bardziej opadła teściowej, która obecnie choruje na letnie rzeczy szydełkowe, no bo do Egiptu... Niestety, nie posiadam większych zdolności szydełkowych, więc raczej będzie musiała obejść się smakiem... Aha i odzależniłam się od gry, którą dostaliśmy od teścia pod choinkę (World of Warcraft), a przy której spędzałam prawie całe dni. No, to tyle u mnie :) Do Was niedawno zaglądałam, ale pewno już czas zrobić to ponownie :D
10:24, douchee
Link Komentarze (2) »
1 , 2 , 3 , 4 , 5 ... 6